Plan Your Visit

We look forward to welcoming you to Titanic Belfast! 

To help you plan your trip we've included some key visitor information including opening hours, directions, prices and facilities below.

            

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia w sezonach:

Maj
Poniedziałek: 09.00 - 18.00
Wtorek - Środa: Zamknięte
Czwartek - Niedziela: 09.00 - 18.00
Czerwiec
Poniedziałek: 09.00 - 19.00
Wtorek - Środa:  
Czwartek - Niedziela: 09.00 - 19.00
Lipiec - Sierpień 
Poniedziałek - Niedziela: 09.00 - 19.00
Wrzesień
Poniedziałek - Niedziela: 09.00 - 18.00
Październik - Grudzień  
Poniedziałek: 10.00 - 17.00
Wtorek - Środa: Zamknięte
Czwartek - Niedziela: 10.00 - 17.00
24 - 26 Grudnia: Zamknięte
Styczeń - Marzec 2022
Poniedziałek: 10.00 - 17.00
Wtorek - Środa: Zamknięte
Czwartek - Niedziela: 10.00 - 17.00


Ostatni zwiedzający będą wpuszczani 1 godzinę 40 minut przed zamknięciem.

Lokalizacja

Gmach naszego muzeum zlokalizowany jest w samym sercu dzielnicy Titanic Quarter, w odległości krótkiego spaceru od centrum Belfastu i jest łatwo dostępny dla osób korzystających z transportu publicznego. 

Titanic Belfast jest również łatwo dostępny dla kierowców ponieważ znajduje się w pobliżu głównych dróg przelotowych, w odległości zaledwie 5-10 minut od lotniska George Best Belfast City Airport oraz 30 minut od lotniska Belfast International Airport.

Titanic Belfast
1 Olympic Way
Queen's Road
Belfast
BT3 9EP
 

Wskazówki dojazdu

Mapy Google
Aby wyznaczyć trasę dojazdu z Państwa lokalizacji proszę użyć Google Maps tutaj.

Pieszo
Titanic Belfast jest oddalony 2,4 km (1,5 mili) od centrum Belfastu, co jest przyjemnym, 25-30 minutowym spacerkiem.

Samochodem
Dojeżdżając do Belfastu autostradą M1 lub M2 proszę podążać za drogowskazami na Belfast City Airport M3, następnie skorzystać z pierwszego zjazdu na Titanic Quarter. Na zabezpieczonym, podziemnym parkingu dostępnych jest 520 miejsc parkingowych. Opłata parkingowa wynosi 2 funta za pierwszą godzinę oraz 1 funt za każdą następną.

Pociągiem
Translink oferuje szereg połączeń kolejowych odchodzących z centrum Belfastu w różnych kierunkach. Aktualne informacje oraz rozkłady jazdy dostępne są na www.translink.co.uk. Aby odwiedzić Titanic Belfast proszę wysiąść na stacji Titanic Quarter.
Następnie proszę skorzystać z przejścia naziemnego i podążać za drogowskazami na Titanic Belfast. Dojście od stacji trwa około 15 minut.

Autobusem
Z centrum Belfastu Translink oferuje połączenia do Titanic Belfast liniami 26, 26A, 26B oraz 26C. Autobusy odjeżdżają z przystanku przy Belfast Welcome Centre. Autobusy Airport Express 600, 600A, 600B obsługują centrum Belfastu, Titanic Belfast oraz lotnisko George Best Belfast City Airport. Informacje oraz rozkłady jazdy dostępne są tutaj.

Samolotem
Lotnisko George Best Belfast City Airport zlokalizowane jest w odległości 5-10 minut jazdy samochodem od Titanic Belfast. Dostępne są regularne połączenia autobusowe oraz usługi taxi. Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie samochodów. Szczegóły dostępne są na www.belfastcityairport.com.

Lotnisko Belfast International Airport zlokalizowane jest w odległości 30 minut jazdy samochodem od Titanic Belfast. Regularne połączenia autobusowe do centrum Belfastu oferuje Airport Express liniami 300/300A. Dalsza trasa dojazdu do Titanic Belfast opisana jest powyżej. Na lotnisku Belfast International Airport dostępne są również usługi taxi oraz wynajem samochodów, szczegóły są dostępne na stronie www.belfastairport.com.

Rowerem
Jazda rowerem po terenach Titanic Quarter jest przyjemna i bezpieczna. Titanic Belfast oferuje szereg darmowych miejsc parkingowych dla rowerzystów. Można je znaleźć na placu przy głównym budynku, a także na podziemnych parkingach zlokalizowanych na poziomach -1 oraz -2. Program  Belfast Bikes Scheme działa w całym centrum Belfastu, a stacje dokujące można znaleźć przy Odyssey Pavillion oraz obok Titanic Belfast.

Autokarem
Poniżej zamieszczono linki do stron operatorów autokarowych oferujących regularne i całoroczne wycieczki do Titanic Belfast.

Odjazdy z Dublina:

 • Paddywagon - paddywagontours.com
 • Wild Rover Tours - wildrovertours.com
Odjazdy ze Szkocji:
 • Dodds of Troon - doddsoftroon.com

Szczegóły odnośnie operatorów autokarów można uzyskać od naszego Zespołu ds. rezerwacji grupowych (Groups Booking Team) pod numerem +44 (0)28 9076 6386 lub ściągnąć listę operatorów autokarów tutaj.

Promem
Do Titanic Belfast jest łatwy dostęp od strony morza dla połączeń promowych ze Szkocji i Anglii. Podróż odbywa się eleganckim i superszybkim promem, którego rejs trwać może zaledwie 2 godziny i 15 minut. Spośród różnych przewoźników oferujących różne czasy trwania rejsu Titanic Belfast ściśle współpracuje z liniami Stena Line oraz P&O Irish Sea, które oferują połączenia każdego dnia.

Cennik

Titanic Experience i SS Nomadic
Standardowy wstęp do galerii Titanic Experience obejmuje wstęp do SS Nomadic:
 
Dorośli 19.50 funta
Dzieci (5-15)* 8.75 funta
Dzieci (poniżej 5) Nieodpłatnie
Pakiet rodzinny (2 dorosłych, 2 dzieci) 48.00 funtów
Opiekun Nieodpłatnie
Studenci / Bezrobotni [Pon. - pt.] 15.50 funtów
Seniorzy (pow. 60) [Pon. - pt.] 15.50 funtów

Uwaga: dzieciom do 15-go roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła.

Bilety:
Bilety do Titanic Belfast są biletami czasowymi, wstęp odbywa się co 10 minut i należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Proszę zarezerwować online tutaj.

Bilety SS Nomadic są ważne do wykorzystania tego samego dnia lub można je wymienić na inny termin w tym samym roku kalendarzowym. Zachowaj swój bilet, aby wykorzystać go w późniejszym terminie.

Bilety można również kupić w samoobsługowych kioskach w atrium Titanic Belfast za pomocą kart kredytowych / debetowych z chipem i pinem, telefonicznie pod numerem +44 (0) 28 9076 6386 lub w Visit Welcome Belfast Welcome Center, 9 Donegall Square North, Belfast , BT1 5 GB.

Akceptujemy następujące waluty: 
W budynku akceptujemy Funty brytyjskie, Euro w banknotach, Alipay, WeChat Pay
Uwaga: reszta będzie wydawana w funtach szterlingach.

Oprócz wszystkich standardowych kart kredytowych i debetowych - Visa / Maestro / MasterCard, American Express, Contactless i Apple Pay są również akceptowanymi metodami płatności. Nie akceptujemy kart Discovery.


Przepustka specjalna White Star pozwala cieszyć się pełnią wrażeń w Titanic Experience - kup 3 bilety płacąc jedną świetną cenę.

Przepustka zawiera:

 • The Titanic Experience 
 • Pamiątkowe zdjęcie (dorośli) lub aktywny pakiet (dzieci)
 • Discovery Tour
 • SS Nomadic
Dorośli 30 funtów
Dzieci 20 funtów

​Przepustka upoważnia do jednorazowego wstępu do Titanic Experience, Discovery Tour oraz SS Nomadic. Dostępność ograniczona. Bilet do Titanic Experience oraz Discovery Tour musi być wykorzystany tego samego dnia. Bilet SS Nomadic może być wykorzystany tego samego dnia lub może zostać wykorzystany w innym dniu w tym samym roku kalendarzowym. Zachowaj swój bilet, aby wykorzystać go w późniejszym terminie.

Udogodnienia

Bankomat
Dwa wielojęzyczne bankomaty ATM znajdują się w Titanic Belfast, na poziomie -1.

Darmowe Wi-Fi
Darmowy dostęp do internetu przez Wi-Fi możliwy jest w całym budynku.

Szafki
Niewielki wybór szafek jest dostępny na poziomie -1, abyś mógł zostawić swoje torby podczas wizyty w Titanic Belfast za cenę 1 £.

Parking
Titanic Belfast dysponuje 520 zabezpieczonymi, podziemnymi miejscami parkingowymi. Opłata parkingowa wynosi 2 funta za pierwszą godzinę oraz 1 funt za każdą następną. Wysokość sufitu w podziemnym parkingu nie przekracza 2,1 metra. Kierowcy wyższych pojazdów mogą skorzystać z kilku naziemnych płatnych parkingów położonych niedaleko na Queen's Road.

Parking dla autokarów
Punkt w którym można wysadzić pasażerów jest dostępny dla wszystkich uzgodnionych grup odwiedzających. Zrób rezerwację grupową tutaj.

Parking dla rowerów
Parking dla rowerów jest na zachodnim placu (West Plaza), przy budynku.

Restauracje
Restauracja The Pantry oferuje szerokie menu zdrowej żywności z najlepszych północnoirlandzkich produktów. Kawiarnia Galley Café oferuje duży wybór kaw, herbat, kanapek i deserów.

Sklep z pamiątkami
Nasz Titanic Store oferuje wybór ekskluzywnej odzieży, prezentów oraz unikalnych pamiątek, a także szeroki wachlarz publikacji i produktów z całej Irlandii Północnej.  

Punkty ładowania samochodów elektrycznych
Titanic Belfast ma dwa punkty ładowania samochodów elektrycznych na parkingu podziemnym na poziomie -1, z których można korzystać nieodpłatnie.

Przewodniki dźwiękowe

Podręczne przewodniki multimedialne z jednorazowymi słuchawkami jednorazowego użytku są dostępne w naszym biurze obsługi odwiedzających za 4 GBP lub goście mogą kupić wersję mobilną do użytku na własnym smartfonie za 2 GBP.

Przewodnik dźwiękowy pozwala na wzbogacenie Państwa wrażeń z pobytu o doznania dźwiękowe, a ponadto oferuje dodatkowe informacje, które nie są dostępne w galeriach. Sprawia to, że Państwa wrażenia mają bardziej osobisty charakter.

Przewodniki dźwiękowe dostępne są po angielsku, francusku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, mandaryńsku i polsku. Jeden specjalny przewodnik przygotowany został dla osób z upośledzeniem wzroku.
 

Accommodation

Tuż za naszym progiem znajduje się nowy hotel Titanic Belfast, położony w legendarnej siedzibie Harland & Wolff i spektakularnych biurach rysunkowych, w których zaprojektowano Titanic. Ten charakterystyczny budynek jest teraz domem dla najbardziej autentycznego hotelu Titanic na świecie, gdzie czeka na Ciebie ciepłe powitanie i niezapomniane wrażenia.
 
Również w Titanic Quarter jest Premier Inn, który znajduje się około 5 minut spacerem od budynku Titanic Belfast.

Niektóre hotele zlokalizowane w Belfaście oferują pakiety zawierające zakwaterowanie oraz wstęp do Titanic Belfast. Zobacz wybrane pakiety hotelowe dostępne tutaj.

Listę miejsc oferujących zakwaterowanie w Belfascie można znaleźć na stronie Visit Belfast.
 

Dostępność dla niepełnosprawnych

Dostęp do Titanic Belfast

Titanic Belfast pragnie zapewnić wszystkim odwiedzającym możliwość łatwego dostępu do wszystkich pomieszczeń w budynku. Dodatkowe informacje na ten temat dostępne są pod numerem dedykowanej infolinii (Accessibility Care Line) +44 28 9076 6399.
 
 
Autyzm
Infolinia Accessibility Care Line udziela także informacji dla odwiedzających nas rodzin z dziećmi autystycznymi, m.in. na temat oczekiwania w kolejce. Prosimy o telefon pod numer +44 (0)28 9076 6399.
 

Dostęp do budynku

Główne wejścia
Wszystkie ciągi komunikacyjne i galerie wystawowe w Titanic Belfast są w pełni dostępne.  Pewne ograniczenia wagowe i wymiarowe obowiązują na Shipyard Ride. Oznacza to, że niektóre wózki inwalidzkie, a także żaden ze skuterów inwalidzkich nie zmieszczą się do wagonika. Ograniczenia te zostały szczegółowo omówione poniżej, w sekcji Shipyard Ride.
 
Titanic Belfast jest otoczony w pełni dostępnym placem, na którym powiewają flagi.
 
Do Titanic Belfast prowadzą cztery wejścia, wszystkie z nich bez barier architektonicznych.
 
Wejście główne (South entrance) jest wyposażone w drzwi obrotowe, a pozostałe trzy wejścia w automatyczne drzwi dwuskrzydłowe.
 
Główne wejście prowadzi do Atrium, którego podłoga pokryta jest granitem.
 
Z Atrium jest dostęp, bez barier, do sklepu Titanic (Titanic Store)kawiarni Galley (The Galley Café) oraz bistro (Bistro 401).
 
W Atrium znajdują się kasy biletowe, wszystkie wyposażone w obniżone kontuary.
 
Z Atrium jest dostęp do dwóch wind widokowych, które zapewniają transport na wszystkie poziomy wystawiennicze.
 
Jest także jedna winda osobowa zapewniająca dostęp do parkingu na poziomach -1 oraz -2.
 
Wejście do ekspozycji Titanic Experience jest na poziomie pierwszym (Level One).
 
Wszystkie ekspozycje dźwiękowe są wyposażone w zintegrowaną pętlę dla osób niedosłyszących. Odwiedzający korzystający z aparatów słuchowych powinny przestawić je w pozycję T.
 
Strefy odpoczynku z miejscami do siedzenia znajdują się w Galeriach 1, 3, 4, 5, 6, 7 oraz 8.

Parking
Podziemny parking ma dwa poziomy. Na poziomie -2 znajduje się 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na poziomie -1 znajdują się 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Korporacja taksówkarska Value Cabs, będąca naszym partnerem, dysponuje taksówkami przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Osoby takie mogą być wysadzane na poziomie -1 w miejscu oznaczonym Taxi. Tel: +44 (0)28 9080 9080

Wózki inwalidzkie
Ciągi komunikacyjne w budynku są w pełni dostępne dla wózków inwalidzkich. Titanic Belfast dysponuje pewną ilością własnych wózków inwalidzkich, które można zarezerwować dzwoniąc do biura biletowego pod numer +44 (0)28 9076 6399.

Skutery
Titanic Belfast we współpracy z Shop Mobilty może zorganizować Państwu skutery inwalidzkie (jeśli będą dostępne), z których będziecie Państwo mogli skorzystać w trakcie odwiedzin u nas. 
Uwaga! Shop Mobility musi dokonać oceny zdolności kontrolowania skutera przez zamawiającego, co jest konieczne ze względów bezpieczeństwa oraz ubezpieczeniowych. 

The Shipyard Ride
Z uwagi na ograniczenia wagowe i wymiarowe obowiązujące na Shipyard Ride skutery inwalidzkie nie mogą niestety brać udziału. Jeden z wagoników jest przystosowany dla wózków inwalidzkich. Mieści się do niego jeden standardowy wózek inwalidzki, nie dłuższy niż 1 metr. 
Każdy wagonik jest wyposażony w belkę bezpieczeństwa, która musi być zamknięta do 320 mm.
Jeśli jest Pani w ciąży to prosimy o tym fakcie poinformować nasz personel.
Dzieci do 7 lat lub niższe niż 1,3 m muszą być pod opieką.  
Zalecamy, aby na dwoje dzieci przypadał jeden dorosły.
Wszystkie belki bezpieczeństwa muszą być zamknięte do 320 mm. Dzieci nie mogą siedzieć na kolanach rodziców ani opiekunów, muszą być w stanie siedzieć samodzielnie.
Na Shipyard Ride wolno zabrać psa przewodnika, jeśli jego właściciel uzna, że jest taka potrzeba.
Titanic Belfast dysponuje pewną ilością własnych wózków inwalidzkich, które można zarezerwować dzwoniąc do biura biletowego pod numer +44 (0)28 9076 6399.

Toalety 
Toalety dla niepełnosprawnych są zlokalizowane w następujących miejscach:
1 toaleta - wejście z parkingu na poziomie -1
1 toaleta - poziom Atrium
2 toalety - poziom 1
1 toaleta - Gallery One - Boomtown Belfast
1 toaleta - The Andrews Gallery
2 toalety - poziom 2
1 toaleta - Gallery Six
1 toaleta - Gallery Seven
2 toalety - poziom 5 Banqueting Suites
Wszystkie toalety dla niepełnosprawnych są wyposażone w alarm oraz interkom umożliwiający skontaktowanie się z 24-godzinnym biurem ochrony.

Udogodnienia dla niedosłyszących
Titanic Belfast został zaprojektowany jako ekspozycja multi-zmysłowa.
Odwiedzającym Titanic Belfast nie towarzyszy przewodnik, ale nasi goście mają do dyspozycji przewodniki dźwiękowe - również w wersji drukowanej, na życzenie dostępne drogą e-mailową lub pocztą.
W Gallery Nine są trzy prezentacje wideo. Na życzenie można otrzymać wydruk ich ścieżki dźwiękowej.
Można wprowadzić psa przewodnika.

Udogodnienia dla niewidomych i niedowidzących
Przygotowaliśmy opisowy przewodnik dźwiękowy, który jest udostępniany bezpłatnie osobom niewidomym lub niedowidzącym,  dostępny w biurze obsługi (Visitor Services).
Można wprowadzić psa przewodnika.
Wszystkie windy są wyposażone w komunikaty głosowe, ponadto dostępne są przedłużone poręcze oraz kontrastujące wykładziny podłogowe.
Proszę pamiętać, że w niektórych pomieszczeniach światło jest przyćmione, a z kolei w innych, wyposażonych w okna, może być bardzo jasno.

Opiekunowie
Titanic Belfast kieruje się zasadą Free Carers Policy, co oznacza, że opiekun osoby niepełnosprawnej otrzymuje darmowy bilet wstępu, jeśli jego pomoc jest osobie niepełnosprawnej niezbędna. 
 
 

Dostęp do witryny

Zgodność ze standardami

 1. Większość stron tej witryny posiada aprobatę WCAG AA oraz zgodność ze wszystkimi wytycznymi priorytetu 2 W3C wytycznych dla dostępu do zasobów sieciowych (Web Content Accessibility Guidelines). (http://www.w3.org/WAI/).
 2. Wszystkie strony tej witryny są zgodne z irlandzkimi krajowymi wytycznymi o dostępie do zasobów sieciowych dla osób niepełnosprawnych (Irish National Disability Authority IT Accessibility Guidelines). (http://accessit.nda.ie/)
 3. Wszystkie strony tej witryny są zgodne z Sekcją 508 oraz ze wszystkimi wytycznymi sekcji 508 rządu federalnego USA (U.S. Federal Government Section 508 Guidelines). (http://www.section508.gov/)
 4. Większość stron tej witryny wykorzystuje XHTML 1.0 Transitional.
 5. Wszystkie strony tej witryny wykorzystują strukturalne, semantyczne znaczniki. Tagi H1 są wykorzystane do tytułów, a tagi H2 do podtytułów.
Obrazy
 1. Wszystkie obrazy tej witryny zawierają opisowy tag ALT. Grafika czysto dekoracyjna zawiera atrybuty null ALT.
Projekt wizualny
 1. Układ wizualny witryny opiera się na arkuszach kaskadowych.
 2. Witryna używa relatywnych rozmiarów czcionek kompatybilnych z opcją "rozmiar tekstu" użytkownika przeglądarki.
Odnośniki o dostępności
 1. Wytyczne o dostępności W3 wyjaśniające powody zaistnienia każdej z wytycznych.
 2. Techniki dostępności W3 wyjaśniające jak zastosować każdą z wytycznych.
 3. Lista kontrolna W3 o dostępności, poradnik dla dewelopera.
 4. Irlandzkie krajowe wytyczne o dostępie do zasobów sieciowych dla osób niepełnosprawnych (Irish National Disability Authority IT Accessibility Guidelines).
 5. Wytyczne sekcji 508 rządu federalnego USA (U.S. Federal Government Section 508 Guidelines).
Oprogramowanie
 1. JAWS - czytnik ekranów dla Windows. Ograniczone czasowo demo jest dostępne do ściągnięcia.
 2. Home Page Reader - czytnik ekranów dla Windows. Demo jest dostępne do ściągnięcia.
 3. Lynx - darmowa, tekstowa przeglądarka dla niewidomych użytkowników, oferująca odświeżane ekrany w języku Braille'a.
 4. Links - darmowa, tekstowa przeglądarka dla widzących użytkowników, mające niskie wymagania transferu danych.

Visit the world's largest Titanic visitor experience!

FAQ's

We know there's some things you like to know more about before you visit, so we've put together these answers to help with the most commonly asked questions!
 
Read More

What's On

Take a look at our upcoming special events and seasonal activities at Titanic Belfast!
Find Out More